Toolbox
Downloads (0)
Produkt-Index
HASIT 25 let

Výročí 25 let

 

Na úvod

V roce 2017 slaví společnost HASIT Šumavské vápenice a omítkárny, s.r.o. 25 let na trhu v ČR. Jsme stabilním výrobcem suchých maltových směsí a nabízíme široké portfolio kvalitních výrobků. Nezaměřujeme se pouze na samotný produkt, ale na systémová řešení. Největším úspěchem a odměnou pro naší společnost je mít spokojené zákazníky. Již čtvrt století jsme uznávaným partnerem architektů, prodejců stavebnin, zpracovatelů a stavebníků.

 

Exkurze do historie

Jméno HASIT je součástí naší společnosti 25 let. Nicméně historie produkce vápna a vápenných produktů ve Velkých Hydčicích sahá  již více než 100 let zpět. Původní vápenka vznikla v regionu Pootaví díky výskytu jedinečné suroviny - bílého vápence. V rámci celé republiky jsou pouze dvě lokality, kde se nachází takto bílé vápence. Je to oblast v Jeseníku a lokalita tady na Šumavě v Pootaví. V současné době provozuje naše společnost HASIT vápenku ve Velkých Hydčicích a jeden velkolom v katastru obce Hejná. Jedinečná surovina z vlastního lomu je zárukou kvality a výjimečnosti našich výrobků dodnes.

Na přelomu 90-tých let procházela společnost překotnými změnami jejichž vyvrcholením byl rok 1992, kdy došlo k privatizaci přímou metodou společností HASIT, která se dynamicky rozvíjela především na německém trhu. Jméno společnosti HASIT pochází ze zkráceniny jména německého majitele společnosti pana Haslbergera.

Od privatizace společnosti se výroba soustředila hlavně na suché omítkové směsi a kromě toho i na vápenný hydrát a mleté vápno, ale už v podstatně menší míře, než v předchozí éře podniku. Díky spojení s HASITem byl umožněn přístup k moderním technologiím a know-how, díky nimž přinesla nové myšlenky a přístupy k moderní výstavbě. Příkladem za všechny je naše zavedení volně ložené technologie a staveništních sil do ČR.

Současnost

V dnešní době je společnost HASIT součástí silné mezinárodní skupiny FIXIT GRUPPE, která působí v 19 zemích Evropy.

Vzhledem k tomu, že jako společnost HASIT působíme na českém trhu již 25 let, věříme, že jsou naši zákazníci s našimi produkty a službami spokojeni a tímto děkujeme našim odběratelům za spolupráci.