Barvy a omítky pro dokonalý Design

Omítky přenáší strukturu na fasádu

Povrchy jsou nejsilnějšími konstrukčními prvky budov. Minerální nebo pastovité vnější omítky jako materiály s různými strukturami, barevnými odstíny a zrnitostí dokáží splnit individuální přání architektů a stavitelů. Každý povrch vytváří svůj vlastní pocit a vzhled. Můžete si vybrat z velkého množství ručně vyráběných návrhů.
 
Šlechtěné omítkyjsou továrně vyráběné, vysoce kvalitní, minerální suché omítky. Jejich ekologicky nezávadné přísady jako je bílé vápno, bílý cement a kvalitní mramorový písek, jsou v Evropě jedinečné a bezkonkurenční. Šlechtěné omítkyjsou lehčené a odolné proti povětrnostním vlivům. Díky své minerální kompozici dosahují nejvyšší možné difuzní otevřenosti. Pojivem je silikonová pryskyřice, která se používá v pastovitých vnějších omítkách, a má podobnou strukturu jako křemenný písek. Tento moderní stavební materiál má mikroporézní povrch, který je velmi vodoodpudivý a propustný.

Barvy a nátěry

Chrání proti každému počasí

Fasádní ochrana a estetika tvoří trvalou symbiózu v moderních barvách a nátěrech. Vysoce kvalitní fasádní barvy umožňují stavitelům, architektům a dalším zpracovatelům různá konstrukční řešení. Pro obyvatele domů je rozhodující dlouhá životnost, kdy ani po letech nedochází k poškození nátěru nebo změně barevného odstínu.

Fasády proto musí být spolehlivě a trvale chráněny před vlhkostí, nečistotami (znečišťováním mikrobiálními látkami) a znečišťujícími látkami a splňovat požadavky stavební fyziky z hlediska propustnosti a pružnosti. HASIT nabízí dlouhodobě osvědčené nátěry pro různé požadavky: povrchové nátěry na bázi organických a silikátových pojiv, barvy ze silikonové pryskyřice, které jsou díky své mikroporézní struktuře extrémně vodoodpudivé a současně mají vysokou propustnost.

Pro formulaci silikonových pryskyřicových omítek a nátěrových hmot se používají silikonové pryskyřice ve formě vodové emulze a kombinují se s vhodnými disperzemi polymerů. Výsledkem je, že tyto nátěry optimálně spojují požadavky z praxe  na obzvlášť dlouhou životnost a odolnost proti povětrnostním vlivů spolu s odolností proti chemickým ("kyselým deštěům"), mechanickým a biologickým (mikroorganismům) vlivům.

Barvy

Vytvořte atmosféru s barevným světem HASIT

Vzhled fasád je výrazně ovlivněn tvarem, barvami a vlastnostmi materiálů. Barevná psychologie popisuje objektivní, vědecky ověřený efekt barev. Jemně odstupňované nuance, sofistikované kombinace a techniky vás dovedou ke vzrušující barevné dimenzi. Nekonečné variace poskytují individuální vzhled pro fasády a interiér.

Díky své struktuře je lidské oko schopno rozlišit několik milionů jednotlivých barev. Barevný vjem je však velmi subjektivní, takže stejná barva se liší pro různé pozorovatele i pro diváka v různých časech nebo prostředích.

Pokud povrch odráží světlo v celé viditelné vlnové délce, je vnímán jako bílý. Pokud jsou některé oblasti selektivně absorbovány silněji z viditelných vlnových délek, nátěr je barevný. Při osvětlení stejným světelným zdrojem mohou být odstíny fyzicky popsány měřením křivky odrazu bez subjektivních vlivů lidského oka. Experti barev HASIT pomáhají s výběrem barevných odstínů na místě.

Produktová paleta našich výrobků se skládá od čistě minerálních nátěrů, jako jsou vápencové a vápenné barvy až po silikátové nátěry, SISI-nátěry, nátěry na bázy silikonové pryskzřice a disperzní nátěry. Zabezpečení kvality je vždy na prvním místě. Vlastní interní kontroly se vztahují nejen na vstupní suroviny, nýbrž i na vyrobené produkty. HASIT barvy jsou určeny pro každé plochy v exteriéru a interiéru. V kombinaci se sklem, dřevem, kovem, zdivem, betonovými a kompozitními materiály vytváří naše barevné palety styl a estetiku.

Požadavky

Vnější stěny budov musí být fyzicky přizpůsobeny současným požadavkům.

Podklady

Před použitím nových omítek by měl být pečlivě prozkoumán stávající stav podkladu.

Materiály

Pro renovaci vnějších stěn jsou k dispozici různé omítkové systémy.