Zahrada a zahradní architektura

Zahrada a zahradní architektura

Pestrý design - uvnitř i venku!

Keramické obklady, dlažby a přírodní kameny patří mezi nejstarší architektonické prvky. Lze proto navrhnout širokou škálu využití jak venku tak uvnitř. Kreativitě se meze nekladou. Pro správný povrch a profesionální instalaci vyvinula společnost HASIT speciálně koordinované produkty a systémová řešení. Kromě konstrukčních aspektů musí dlažba a zpevněné plochy rovněž splňovat technické, konstrukčně-fyzikální a ekonomické požadavky.
 

Beton - univerzální a osvědčený!

Beton je stavební materiál, který se využívá v mnoha pracích v oblastech pozemního stavitelství, v oblasti inženýrských staveb, při stavbě silnic a v zahradní architektuře. Získání správného množství, případně stálé (přesné) kvality betonu v místě stavby, vyžaduje co nejpřesnější plánování a nákladnou přepravu z výrobny betonu (betonárky). Profesionál i začátečník ocení předmíchané betony a malty vzhledem k trvale konstantním standardům kvality a racionálnímu a bezproblémovému zpracování.

Harmonie v mnoha ohledech

Dnešním více než trendem je vytvoření kousku přírody okolo domu. Zahrady se tak neoddělí od okolní přírody, ale harmonicky se do ní začlení. Těmto požadavkům, začlenit se rozumným způsobem do okolní krajiny, vychází vstříc naše aplikace s použitím dlažeb z přírodního kamene. Na všech cestách, terasách, vjezdech do garáží, vstupních halách a dokonce u ohraničení bazénů panuje atmosféra zahrady. Není tedy žádný div, že se hodí prakticky pro veškeré zahradní styly. Kamenná dlažba se postará o obrovské množství různých forem, barev a povrchových struktur. Zde může každý vlastník zahrady nechat působit a uplatnit svoji fantazii a tím si nalézt svůj vlastní stavební styl.

Dlažba sama o sobě však nestačí na cesty, vjezdy a terasy, které jsou vystaveny velkému namáhání. Proto je třeba zajistit pokládání dlažby na lože s využitím kvalitní dlažební malty, která je velice pevná a má dlouhou životnost. Všude tam, kde je potřeba zajistit náročné uspořádání, které je v souladu s hospodárností, naleznete v optimální míře naše výrobky HASIT, které jsou určené pro práce s dlažbou s přírodním kamenem a odpovídají příslušným požadavkům.

Dlaždice ve venkovním prostoru

Dlaždice je historicky moderní stavební materiál a jeden z nejstarších architektonických prvků. Rozmanitost barev, formátů a designů ponechává prostor pro individuální nápady a splňuje nejvyšší standardy. Dlaždice jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití v závislosti na kvalitě a struktuře.

U kameniny se kus vypálí při 1150 ° - 1300 °C. Přidáním živce a dalších tavidel se velké mezery vyplní roztavenými sklovitými kapičkami. To má za následek vyšší hustotu, nižší absorpci vody a lepší mechanickou pevnost. Kamenina je odolná proti mrazu. Téměř všechny dlaždice pro silně používané venkovní plochy jsou vyrobeny z kameniny. Průhledné glazury nebo povrchové úpravy ve výrobních závodech zvyšují odolnost vůči skvrnám. V závislosti na typu a provedení existují velké rozdíly, včetně odolnosti proti oděru.

Schůdné a sjízdné  povrchy u dlaždic podléhají velmi vysokým požadavkům z důvodu jejich použití. Jejich bezpečné uchycení se podaří pouze s kvalitním materiálem, který zaručuje dlouhou životnost a vysokou odolnost. 

NOVINKA

HASIT Kalkulátor

Kalkulátor spotřeby

S kalkulátorem spotřeby HASIT dostanete jednodušše požadované množství, snadno a rychle.

NOVINKA

HASIT vyhledávač

Interaktivní vyhledávač produktů

Pokud si nevíte rady výběrem produktu, HASIT vyhledávač Vám snado a rychle pomůže najít ten správný.